advertorial

İSTER SAĞLIKLI BİR TATİL,

İSTERSENİZ YATIRIM İÇİN...

 

AFYONKARAHİSAR GAZLIGÖL’DE

 

 TERMAL DEVREMÜLK

 

KAPLICA EVLERİ

 

Ayrıntılı bilgi için: Ceylan ÖZTÜRK    0505 3499460

 

 

DEVREMÜLK DAİRELER - SOSYAL TESİSLER - ALIŞVERİŞ MERKEZİ - RESTORAN - CAFE - BAZAAR - FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

 

ÇINAR TERMAL’İN SUNDUĞU AVANTAJLAR

 

·   Tesisimiz 5 yıldızlı bir termal tatil köyüdür.

·   Avrupa’nın en büyük termal tesisidir.

·   960 Lüx daire ve 37.800 adet 10 günlük devremülk.

·   Studio daireler 85 m2 olacak şekilde dizayn edilmiştir. İçerisinde 1,55 m x 2,25 m x 1,20 m ölçülerinde termal bir havuz bulunmaktadır. Havuz kenarlarında, havuz giriş çıkışlarını kolaylaştıracak şekilde metal profiller bulunacaktır.

·   Dairelerdeki banyo zemini kaygan olmayacak şekilde tasarlanmıştır.

·   Dairelerdeki; klima, LCD televizyon, kablosuz internet, telefon, saç kurutma makinesi, buzdolabı, oturma grubu, full mobilyalı eşyalar kendi evinizi aratmayacak şekilde dizayn edilecektir.

·   Balkonlar katlanabilir cam sistemiyle kapatılarak yaz-kış kullanım imkanı sunulacaktır.

·   Balkonlarda, diğer misafirleri rahatsız etmeyecek şekilde barbekü tasarlanmıştır.

·   Daire içerisine konulacak ilave yataklar için ayrı yatak ücreti alınmayacaktır.

·   Yılda 10 günlük kullanım hakkı sunulmaktadır.

·   Dönemlerin tespiti için 11-12-13 Eylül 2012 tarihlerinde kura çekilecektir. Dönemler her yıl bir ay ileriye kayarak değişecektir. Örneğin kurada 1-10 Mayıs tarihlerini çeken üye bir sonraki yıl 1-10 Haziran, daha sonraki yıl 1-10 Temmuz dönemlerinde konaklayacaktır. Böylece herkesin 12 yıl boyunca her ayı yaşama şansı olmaktadır.

·   Teslimat; Üyelerimiz devremülklerini 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanabileceklerdir.

·   Yıllık aidat sabitlenmiştir ve yılda 1 kez toplanacaktır. Yıldat miktarı 10 günlük dairelerde 75 €’dur. Bu ücretlere daire sahibinin emlak ve çevre vergisi, DASK sigortası, dönemi içinde kullanacağı 30 ton su, sınırsız elektrik, temizlik, hijyen, tesisin güvenliği ve peyzaj giderleri dahildir.

·   Üyeler dairelerini mevcutların içinden seçerek ve beğenerek alabileceklerdir.

·   Doktor kontrolünde sağlıklı kaplıca keyfi.

 

SOSYAL TESİSLERİN KULLANIMI

·   Çınar Termal üyelerine bir ömür boyu tesislerden indirimli yararlanma hakkı vermektedir. Örneğin üyenin dönemi 1-10 Temmuz ama üye Ağustos ayında ailesiyle Çınar Termal’e gelip kaydıraklı havuzlar, sauna ve kür merkezleri gibi tesislerden yararlanmak istediğinde, ilk girişte verilecek ve ömür boyu geçerli olacak olan çipli kartını göstererek indirimli tarifeden yararlanabilecektir. Tesislerde üyelere %10 ile %90 arasında indirim uygulanacaktır.

 

ÖMÜR BOYU TAPU GARANTİSİ

·   Dairelerimiz 39 yıllık, 49 yıllık değil ömür boyu tapuludur. Mirasçılara devir eder. Çınar Termal tatil sertifikası değil tapu vermektedir. Ödemeler başladıktan hemen sonra tapu işlemleri başlar.

 

KİRALAMA GARANTİSİ

·   Üyenin isteği doğrultusunda, devremülkü Çınar Termal tarafından kiraya verilerek ücreti üyeye ödenir. Kiralama ister peşin isterse rayiç fiyattan ödenir.

· Avrupa Birliği vatandaşlarına termal tedavi, sosyal güvenlik kapsamında ücretsiz verildiğinden ve Türkiye, dünyanın sayılı termal kaynaklarına sahip ülkelerden biri olduğundan kiralama sıkıntısı yaşanmayacaktır.

·   Bölgeye yapılan Türkiye’nin en büyük 4. havalimanı olan Zafer Havalimanı dünyanın dört bir yanından gelecek olan turistler için hazırlanmaktadır.

 

TAKAS AVANTAJI

·   Kendi döneminiz dışında tatil yapmak isterseniz, havuzdaki uygun olan dönemlerden biri ile takas yapabilirsiniz.

·   Anlaşmalı olan 4 ve 5 yıldızlı, deniz ve dağ turizmi yapılabilen otellerde (en az üç tanesi tesettür otel olacaktır) 4 kişilik, 10 günlük konaklama imkanı verilecektir.

 

ŞİFA ÖZELLİKLERİ

Gazlıgöl Kaplıcasından; içme, banyo ve çamur tedavileri için faydalanıldığı gibi suyun bulunduğu kapalı ortamlarda oluşan nemli ve buharlı havanın solunumu da tedavi edici bir etken oluşturmaktadır.

Genel anlamıyla Gazlıgöl kaplıca sularının şifalı geldiği hastalıklar: Solunum Sistemi Hastalıkları, Cilt Hastalıkları, Kalp-Dolaşım Sistemi Hastalıkları, Mide-Bağırsak-Metabolizma Hastalıkları, Stres, Böbrek ve İdrar Yolları Hastalıkları, Kadın-Doğum Hastalıkları, Nörolojik Hastalıklar.

Gazlıgöl Kaplıcaları, fazla miktarda CO2 içeren saf kalavi grubundandır. Bu özelliği ile kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde banyo şeklinde kullanılan ideal su olarak kabul edilir.

 

SPA (Salus Per Aquam) SUDAN GELEN SAĞLIK

Su ve çamur uygulamaları, sıcak su havuzu, çeşitli masaj terapileri, aroma terapileri, güzellik ve bakım gibi sağlık kür hizmetleri veren tesislere verilen bir isim olup su ile iyileşme, suyun kullanımından gelen sağlık, suyun sıcak, soğuk ve farklı biçimlerdeki akıtma, damlama, duşlama, püskürtme gibi uygulamaları ile kazanılan dinlenme ve ferahlama duygularının edinildiği bütünleyici terapi anlamında kullanılmaktadır.

 

WELLNESS

Akıl, vücut, ruh ve ilişkilerde iyi ve zinde olmayı ifade etmektedir. Bu kapsamda insanın kendisini ruhsal, bedensel, zihinsel ve ilişkisel olarak iyi ve zinde hissetmesini sağlayan her türlü masaj, cilt bakımı, çamur ve yosun banyoları, küvet bakımları, thalasso terapi gibi doğa ve doğal ürünlerle sağlıklı yaşam yöntemleri ile yapılan vücut bakımları Wellness kapsamına girmektedir.

 

AYRINTILAR

     Sizi Avrupa’nın en büyük termal tesislerinden birinin parçası olmaya davet ediyoruz. Tesisimiz termal başkent ilan edilen Afyon’un Gazlıgöl beldesindedir. Gazligöl hem içilebilir mineralli suyu, hem de mineral miktarı oldukça yüksek (65-85 derece) arasındaki sıcak suyu ile Türkiye’nin rakipsiz termal bölgesidir. Tesisimiz Afyon’a 18 km. uzaklıkta 156.000 m2 arazi üzerine 18 büyük blok ile sağlık ve sosyal tesislerden ibarettir.

     Afyon, gerek stratejik konumu, gerekse sahip olduğu büyük termal rezerv sebebiyle 2008 haziran ayında Bakanlar Kurulu kararıyla termal başkent ilan edildi. Buna bağlı olarakta son 1 yıldır Afyon’a çok yoğun bir termal yatırım süreci başlamış oldu. Bu bağlamda başlatılan ilk büyük yatırım, tesisimize 35 km uzaklıktaki Türkiye’nin 4. büyük havaalanı olacak olan uluslararası Zafer Havaalanı inşaatıdır. Bu havaalanının 2012 de tamamlanması ile özellikle Avrupa ve Ortadoğu’dan çok yoğun bir turist akını gerçekleşecektir. Yine tesisimize 5 km mesafedeki peribacalarıyla dolu Frig Vadisi de bu turist akınında bir başka çekici faktör olacaktır.

     Termalle ilgili ikinci büyük devlet yatırımı ise, futbol takımlarının sezon öncesi yaz kamplarını bölgeye kaydırmak için düşünülen termal tesislere yakın yapılacak olan 20 adet futbol sahasıdır. Bölgede kamp yapacak futbol takımları bizim tesisimizde ve diğer tesislerde kalacak ve sezon öncesi hazırlıklarını burada yapacaklardır. Bilhassa sezon öncesi hazırlık kampları için Antalya’nın aşırı sıcak olması Afyon’un cazibesini artırmaktadır.

     Bütün bu projelerden sonra Afyon ve Gazlıgöl dünyanın sayılı termal bölgelerinden biri olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tesisimiz 156.000 m2 olarak konuşlanacak ve 960 daireden meydana gelecektir. Dairelerimiz 85 m2 olup 10 ar günlük devremülkler halinde satılacaktır. Ayrıca tesisimiz bünyesinde MR, röntgen ve ultrason cihazlarınında bulunacağı bir klinik mevcut olacaktır. Bununla birlikte alışveriş merkezleri, spor alanları, eğlence merkezleri, aqua parklı açık ve kapalı yüzme havuzları, sinema salonu, çocuk kulübü, bowling salonları, yörük çadırı gibi eğlence ve sosyal aktivite merkezlerimiz bulunacaktır.

      Kura çekimi yapılarak üyelerimizin Çınar Termal'deki tatil dönemleri tespit edilecektir. Dönemlerimiz sabit olmayıp her yıl birer ay ileri gidecektir. Dolayısıyla herkes her 12 yılda bir tur atmış olacaktır. Tesislerin bitiminden sonra üyelerimiz dönemlerini istedikleri tarihe takas yaptırabileceklerdir. Yine aynı tarihten itibaren takas sistemimiz devreye girecek, üyelerimiz isterlerse  Çınar Termaldeki haklarını Ege ve Akdeniz kıyılarında anlaştığımız otellerde kullanabileceklerdir. Tesisler bittikten bir yıl sonra kiralama uygulamamız da başlayacaktır. Bu çerçevede Çınar Termal’e gelemeyeceğiniz yıllarda arzu ederseniz devremülkünüz bizim tarafımızdan sizin adınıza kiraya verilecek ve ücreti size ödenecektir.

      Bu bilgiler ışığında tesisimiz üç temel üzerine oturmaktadır. Bunlardan birincisi olmazsa olmazımız olan sağlık boyutudur. Bu konuda tartışmasız dünyanın en kaliteli suları arasında olan Gazlıgöl suyu ile romatizmal problemlerinizden, kalp damar hastalılarınıza, astım bronşit rahatsızlıklarınızdan deri ve cilt hastalıklarınıza kadar pek çok sağlık sorununuza şifa bulabileceksiniz. Ayrıca içmece olarak kullanabileceğimiz suyumuz ile böbrek taşı, safra, mide ve karaciğer hastalıklarınıza da derman bulabileceksiniz. Bu konuda  (24 saat ücretsiz) doktorlarımızdan rahatsızlığınız ile ilgili danışmanlık alabileceksiniz.

       Tesisimizin ikinci önemli ayağı ise turizmdir. Biz, siz misafirlerimize hayatınızın en güzel tatillerini ya tesisimizde; ya da tatil beldelerindeki anlaşmalı otellerimizde yaşatacağız.

     Projemizin üçüncü önemli ayağı ise yatırım ayağıdır. 8.900 TL’ye 10 günlük devre mülklerimizle hayatınızın en verimli yatırımını yapacaksınız. Örneğin 10 günlük devrenizi 2013 sonu itibariyle günlüğü asgari 100 TL’ye kiraya verirseniz, yıllık 1.000 TL gelir elde edeceksiniz. Bu durumda yaptığınız yatırım kısa sürede kendini amorti edecektir.

     Ayrıca mevcut piyasa fiyatlarından (tahmini değer 20.000- 25.000) satmanız da mümkündür.
      Bu kadar büyük avantajlardan yararlanmak ve hayatınızın en sağlıklı, en güzel tatillerini yaşamak sizinde hakkınızdır. Bunun için yapmanız gereken sadece cüzi bir meblağla Çınar Termal Clinic & Spa’dan bir devre mülk alarak şanslı insanlar kervanına katılmanızdır.
 

Alışveriş Merkezimiz (Bu birimimizin bodrum katı kapalı otoparktır. Zemin katımız komple büyük bir süpermarkettir. Birinci katımız lüx mağazalara kiralanacak olan mağazalar katıdır. En üst kat ise 1000 kişilik restoranımızdır. Burada hem alakart, hem de açık büfe bölümümüz vardır. Ayrıca restoran yanında teraslı ve kapalı mekanlı cafemiz yapılacaktır.) 85 m2’lik Bir Dairemizin Planı (Dairemizin tamamı alttan ısıtmalıdır. Balkonumuzda da zemin ısıtma mevcuttur. Bu sebepten balkonda kışın arzu edilirse oda olarak kullanılabilir. Zira balkonun ön kısmı katlanabilir camla kaplıdır. Dairemizde uydu bağlantılı tv., bütün alanda kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Mutfağınızda çay kaşığınızdan, tencere tavanıza, buzdolabınıza kadar her türlü malzemeniz hazırdır. Dolayısıyla yemek ihtiyacınızı isterseniz dairenizde kendiniz yaparak giderebilirsiniz; isterseniz restoranımızdan faydalanabilirsiniz. Oturma odanızda 6 kişilik yatak haline de dönüşebilen oturma grubunuz ve yatak odanızda da gardorap ve iki kişilik yatağınız mevcuttur.

 

Salon ve Mutfak

Proje Maketi 1- Konutlarımız, 2- Sosyal Tesisimiz ( Bu birimimiz iki ayrı bölümden meydana gelmektedir. Ön tarafı sosyal tesisler. Burada en alt kat eğlence merkezi, zemin bay bayan karışık kapalı yüzme havuzu, fitness center, tedavi havuzu, bitki kürleri vs., üst kat ise 1000 kişilik kongre merkezidir. Arka taraf ise fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezidir. Bunun alt katı ultrason, MR ve röntgen cihazları ile kan tahlil laboratuarımızın bulunduğu görüntüleme merkezi, zemin kat çamur banyoları ve terapi havuzlarının bulunduğu bölüm, üst kat ise hasta muayene ve tedavi odaları, doktor ve hemşire odalarının bulunduğu bölüm. 3- Bay-bayan karışık açık havuz 4- Alışveriş merkezi (yukarıda bilgi verilmişti) 5-Çarşı (bu bölümde bodrum kapalı otopark, zemin kuyumcudan, hediyelik eşyaya; kuaförden, pastaneye dükkanların bulunduğu çarşımız mevcut. Aynı zamanda misafirlerimizin tedavileri sırasında çocuklarına bakılacak kreşimiz bulunmaktadır. 6 – İkinci sosyal tesisimiz. Birimleri ve işlevleri itibariyle birincinin aynısı, tek fark buradaki kapalı yüzme havuzları bay – bayan ayrıdır. 7- Nizamiyemiz

Lavabo-WC ve Banyo

 

85 m2’lik Studio Bir Dairemizin Planı: Dairemizin tamamı alttan ısıtmalıdır. Balkonumuzda da zemin ısıtma mevcuttur. Bu sebepten balkonda kışın arzu edilirse oda olarak kullanılabilir. Zira balkonun ön kısmı katlanabilir camla kaplıdır. Dairemizde uydu bağlantılı tv., bütün alanda kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Mutfağınızda çay kaşığınızdan, tencere tavanıza, buzdolabınıza kadar her türlü malzemeniz hazırdır. Dolayısıyla yemek ihtiyacınızı isterseniz dairenizde kendiniz yaparak giderebilirsiniz; isterseniz restoranımızdan faydalanabilirsiniz. Oturma odanızda 6 kişilik yatak haline de dönüşebilen oturma grubunuz ve yatak odanızda da gardrop ve iki kişilik yatağınız mevcuttur.

 

STUDIO DİRELER (1+1) 85 m2

Antre (Vestiyer)

Mutfak-Yemek Masası........................... 12,41 m2

Salon-Oturma Grubu.............................. 13,30 m2

Balkon.................................................. 16,20 m2

WC-Lavabo (abdest imkanlı)..................... 3,50 m2

Termal Banyo (Havuzlu-Kurnalı)................ 9,18  m2

Ebeveyn Yatak Odası............................ 14,28  m2

 

 

SOSYAL TESİSLER

Kuyumcu – Bowling Salonu – Masa Tenisi – Bilardo Salonu – Çocuk Oyun Salonları – Playstation – Atari – İnternet vs. – TV Salonu (maç imkanlı projeksiyon vs.) – Mini Cep Sinemaları (2 adet) – Mescit (WC-Lavabo, abdest imkanlı) – SPA Koridoru – SPA Bölümleri ve Masaj – Kür Banyosu Vücut Bakım – Dinlenme (Hamam) – Vitamin Bar – Disco - Sauna ve Duş Holü Sauna 1 ve 2 – Fitness Salonu – Duşlar – Soğukluk (Hamam) – Türk Hamamı – Termal Havuz – Yüzme Havuzu (Aqua imkanlı-Basit Kaydıraklı) – Yüzme Havuzu (Karışık-Aqua imkanlı-istenirse açık mekanda) – Fuaye – Bay ve Bayan WC – Lavabo – Toplantı Salonları 1000 kişilik Tek Toplantı Salonu – 250-300 Kişilik Çoklu Toplantı Salonuna dönüşebilir imkanlı – Spor Kompleksi ve Yürüyüş Parkurları (Halı Saha, Futbol, Basketbol, Voleybol Sahaları, Tenis Kortu,) – Çocuk Kulübü - Yörük Çadırları.

 

Restoran bölümünde sabah ve akşam açık büfe ve alakart servis hizmetleri, Pastane, Alışveriş Merkezi, Bazaar (Dükkanlar)

 

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

Görüntüleme Merkezi (MR-röntgen-ultrason vs.) – Laboratuar (kan alma, tathlil vs.) – Eczane – Dr. Odaları – Muayene Bölümleri (Bay ve Bayan için 2’şer adet yapılacak) – Bekleme Dr. Odaları – Müdahale Odaları – Tedavi Koridoru – Soyunma Bölümü WC, Lavabo, Duş – Terapi Havuzu – Masaj – Ultrason Odası – Çamur Tedavi Odası – Fitness Salonu

ESKİ FİYAT LİSTESİ

YENİ FİYAT LİSTESİ

 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için

 Ceylan ÖZTÜRK    0505 3499460     

 

www.cinartermal.com.tr 

 

Ücretsiz Tanıtım Gezileri için arayınız...

 

Anasayfa